top

O MNĚ

Kdo jsem:

Filmový závislák.
Fanoušek fotbalové Sparty a obdivovatel dnes již nehrající legendy, Stevena Gerrarda.
Nejspíš jeden z mála posledních nadšenců do F1, kde fandím stáji z Maranella se vzpínajícím se koníkem ve znaku.
Rekreační střelec v brokové disciplíně zvané trap.
Student České zemědělské univerzity v Praze, oboru se zaměřením na informační a řídící techniku.
Co se týče hudby, ze současnosti mám rád Green Day, Linkin Park a OneRepublic, jinak hity z 50., 60, a 80. let. Stejně jsem ale tak zblblý filmy, že 90% času poslouchám Zimmera, občas Williamse nebo Morriconeho.

Filmy jako každý sleduji odjakživa, do určité doby to byly pouze komedie a akční filmy, které jsem sjížděl pořád dokola. V prvním roce na vejšce se to ale změnilo. Kvůli nevhodně zvolenému rozvrhu jsem měl každý čtvrtek na pět hodin volno. Začal jsem tak pravidelně chodit do kina. V ten moment jsem se o filmy začal trochu více zajímat a zaregistroval se na ČSFD.
Moje druhá filmová revoluce nastala s objevem člověka jménem Christopher Nolan, do jehož tvorby jsem se zamiloval, ovšem ne na první pokus. Jako první jsem od něj v průběhu roku 2015 viděl Interstellar. V tu dobu jsem však na tento film nebyl mentálně připravený, i tak mě ale neskutečně zasáhl. Následně jsem od něj viděl Inception a Dokonalý trik. Mým nejoblíbenějším režisérem se stal v době, kdy jsem viděl Batman Begins, komiksový film o postavě, která mě do té doby vůbec nezajímala, v ten den se to změnilo. Spielberga zná každé malé ditě, proto jde o nejznámějšího režiséra v historii filmu. Za zmínku pak ještě stojí Quentin Tarantino a David Fincher, jejichž tvorba je mi také velmi sympatická.

Mým nejoblíbenějším filmem je Zachraňte vojína Ryana, kterého jsem viděl jako malý kluk a mi přijde dokonalý i dnes. Postupem času jsem si oblíbil téměř všechny žánry, kromě hororů, které mě nutí přemýšlet nad tím, proč se u sledování filmu trápit. Vyjímkou potvrzující pravidlo je Kubrickovo Osvícení, což je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Možná proto, že i ve filmech hledám základy reality, nerad koukám na fantasy, nebo v poslední době populární komiksárny. Obecně nemám rád filmy s přehnaným množstvím CGI scén, které absolutně nerespektují fyzikální zákony a také filmy, u kterých jsou hlavním motivem peníze.

Na ČSFD sleduji:

Malarkey Jaxx Cival MrHlad imf Real
Tom Hardy
Rimsy KarelR
kOCOUR john333 Lamps Nikar Douglas Jaryktichy Pilda17 CarloRizzi Toren

Flimové weby které navětěvuji:

Filmové podcasty:

Flimy na YouTube: